Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy dětí o Emilově asijském dni

5. 2. 2017

Asijský den - Poletuchy

V pátek 20. ledna se konal Emilův asijský den. Ráno jsme se přivítali na koberci a řekli jsme si pár informací o tomto dni. Poté nám paní učitelka rozdala pracovní listy, které jsme neměli ještě vyplňovat. Po rozdání pracovních listů nám Bára ještě rozdala čínské hůlky, které jsme nevěděli, na co máme použít. Bára nám pak vysypala do misky lentilky a měli jsme minutu na to je čínskými hůlkami vylovit. Potom jsme vyplňovali pracovní listy o Číně. Poté jsme všichni odprezentovali naše plakáty před třídou, moc nás to bavilo. Potom Bára poslala pár lidí do kuchyně pro hrníčky a nalili jsme si do nich jasmínový čaj a k tomu jsme ochutnali sushi.

Asijský den –  Einsteinové

V pátek 20. 1. 2017 se ve třídě 5. A konal Asijský den. Hodně jsme si povídali o Číně, Japonsku a Koreji. Poté přišla na řadu první prezentace. Po prezentaci jsme si udělali kousek pracovního listu. Další hodinu jsme udělali všechny ostatní prezentace a objednali jsme si sushi. Mezitím jsme dodělali pracovní list. Ještě jsme hráli hru, kdo nabere hůlkami více lentilek za jednu minutu. Pak přišlo sushi. Každý snědl dva kousky. Udělali jsme si čajový obřad. A šli jsme domů. Moc jsme si to užili.

Asijský den – Římani

V pátek 20. 1. 2017 se ve třídě 5. A konal Asijský den. Učili jsme se o asijských zemích, představovali jsme si své plakáty. Poté jsme udělali hru, kdo přesune čínskými hůlkami více lentilek do misky. Také jsme ochutnávali sushi a wasabi se zázvorem a ředkví. 5. A si to moc užila.

Asijský den - Lenochodi

V pátek 20. 1. 2017 si naše třída udělala Emilův asijský den. Všichni jsme se snažili obléct něco na téma Asie. Někomu se bohužel nepodařilo, ale někdo vypadal opravdu jako rozený Asiat. Potom jsme doplňovali pracovní list s Čínou a jejími sousedními státy. Následovala přestávka, při které jsme každý dostali čínské hůlky. Po přestávce jsme se hůlkami pokoušeli nabrat lentilky z tácku. Bylo to docela těžké, naštěstí jsme potom mohli lentilky sníst, což nás potěšilo. S Bárou jsme se domluvili, že si objednáme sushi a byli jsme z toho nadšeni (nebo aspoň většina.) Bylo velice dobré, akorát k němu nebyla sójová omáčka. L Měli jsme taky bojový úkol za deset razítek. Na hůlku jsme se zavřenýma očima dostali trochu wasabi. My jsme ale nevěděli, co na hůlce máme. Kdo to snědl, dostal razítka za odvahu. Celý den jsme si užili a moc se těšíme na další takový!