Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva 23. (20. - 24. 2.)

24. 2. 2017

 

Vážení rodiče,

ve čtvrtek jsem po dětech poslala přihlášku na letošní školu v přírodě. Prosím, zda byste vyplněné přihlášky poslali po dětech co nejdříve, nejlépe už v pondělí. Děkuji těm, kteří přihlášku donesli již dnes (pátek).

Tento týden jsme pracovali podle týdenního plánu a musím děti pochválit, protože jim práce šla pěkně od ruky a stihli jsme toho hodně. Kromě toho, že při vyučování vše klapalo, poměrně hojně se plnily také dobrovolné úkoly a všichni jsou dokonce tak šikovní, že jsme částečně obměnili zimní/vánoční výzdobu třídy a i na chodbě jsme pracemi dětí zaplnili dvě nástěnky. Už se ladíme do jarní nálady. :-) V dubnu nás totiž čeká opět Velikonoční jarmark.

Do kalendáře akcí jsem přidala plánované akce pro zbytek roku, můžete se na ně mrknout. Ještě chybí preventivní program Bezpečný internet a První pomoc se záchranáři. Termíny těchto akcí jsou v jednání, takže je dodám, jakmile budu vědět přesná data.

Přidávám plán na příští týden, který děti dostanou zkopírovaný v zadání týdenního úkolu.

Týdenní plán 27. 2. – 3. 3. 2017

ČESKÝ JAZYK

Opakování probrané látky; jazykové hry; shoda přísudku s podmětem – složitější případy; podst. jm. pomnožná; podmět nevyjádřený a několikanásobný UČ s. 76 – 83; čtení o Africe

MATEMATIKA

str. 52 - 55  Konstrukce – kolmice, kružnice, rovnoběžky, sítě těles, souřadnice, popis konstrukce

NUTNÉ VŠECHNY RÝSOVACÍ POTŘEBY!

ANGLIČTINA

Slovíčka z celé lekce 3.;

4. lekce TIME: What´s the time, please?; časové předložky; čas a hodiny

PŘÍRODOVĚDA

Ústní zkoušení z probraných soustav; dokončení růst a vývoj; přinést fotku miminka (sebe); příprava na souhrnné opakování kapitoly ČLOVĚK

VLASTIVĚDA

Z – opakování všech krajů pomocí slepých map

D – opakování předchozí látky AZ-kvíz + str. 30 a 31 v učebnici

Přeji všem pohodový víkend!

Bára Kocianová