Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva 21. (31. 1. - 2. 2.)

5. 2. 2017

Milí rodiče,

pololetí je za námi. Užili jsme si film za odměnu v modřanském kině. Také jsme si užívali na sněhu a vůbec jsme toho hodně zažili.

K předchozímu týdnu psát nic nebudu, protože jsme toho moc nestihli. Takže tento týden budeme dohánět. :-) Vše potřebné na příští týden je zde v plánu (děti jej dostanou i na týdenním úkolu).

Na jarní prázdniny úkoly dávat nebudu, ať si děti odpočinou a užijí na horách apod. Jediné, co po dětech budu chtít, je mrknout na všechny probrané kraje ve vlastivědě, protože budeme postupně opakovat, abychom tuto kapitolu mohli konečně zakončit. :-)

Na hlavní stránce jsou informace o akci, kterou nabízí paní učitelka Bára Smetanová (jde o výtvarnou dílnu v galerii, kterou připravila v rámci své diplomové práce). Pokud by se někdo chtěl zúčastnit, stačí napsat souhlas rodičů a dát vědět mně nebo Báře Smetanové. Vím, že je to hodně narychlo, ale myslím, že to zas tak nevadí. Odpolední vyučování normálně proběhne, akce je dobrovolná.

Hezkou neděli,

Bára Kocianová.

TÝDENNÍ PLÁN 6. - 10. 2. 2017

ČESKÝ JAZYK

Druhy přísudku – slovesný (se způsobovými slovesy), jmenný se sponou; sloh – rozhovor ponožek; vyplňování přihlášky; diktát 9. kapitola

MATEMATIKA

Složitější rovnice; práce s daty; čtení z grafů a přepis do tabulky; pojem průměr a úlohy s průměrem

 

ANGLIČTINA

UNIT 3 – dokončení, project – My school

PŘÍRODOVĚDA

Ústní zkoušení – soustava vylučovací, kožní, smyslová; dokončení nervové soustavy; celkové zhodnocení lapbooků

VLASTIVĚDA

Z – slepá mapa města a významná místa; dokončení Moravskoslezský kraj; dú – Zlínský kraj; začneme opakovat postupně všechny kraje

D – Z poddaného člověka občan (dokončení) str. 28 - 29