Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva 20. (16. - 20. 1.)

20. 1. 2017

 

Vážení rodiče,

týden plný pololetních prací máme za sebou. U někoho úspěšně, u někoho až tak ne. Pololetní práce jsem hlavně těm neúspěšným poslala ukázat domů. 

V matematice u některých dětí dokonce došlo i na nedostatečnou známku, a to i přesto, že jsem do písemek skutečně nedávala žádné chytáky, ale pouze základní učivo. V žákovské knížce mají děti zatím jen známku z ČJ a AJ. Matematiku jsme ještě společně nezapisovali. Dětem se slabým prospěchem napíšu ještě individuální zprávu do ŽK. 

Pro představu uvádím průměr známek ve třídě:

ČJ - 2 ( potěšilo mě, že nebyla žádná čtyřka ani pětka)

M - 2,25 

AJ - 1,9 

Přestože známka z pololetní práce není zásadní, říkám dětem, že by výkyv od známky na vysvědčení a známky z pololetní práce neměl být více jak o jeden stupeň. Každopádně známky v žákovské také nejsou zásadní jako ukazatel toho, co dítě umí a ovládá. 

Celý týden byl více či méně podřízen pololetním pracem a přípravám na "Emilův asijský den". 

V přírodovědě jsme se hodně zabývali vylučovací a kožní soustavou. U kožní soustavy jsme se dokonce dostali k parazitům jako je zákožka svrabová a děti  tím byly hodně zaujaty, tak doufejmě, že si třeba něco budou pamatovat.

V pátek jsme viděli povedené i méně povedené prezentace informací k tématu ASIE - Čína, Japonsko, Korea, Vietnam apod. Také jsme pracovali s atlasem světa a dozvěděli se více o poloze Číny a dalších asijských států. Nechci o našem asijském dni prozrazovat více, nechte si to od dětí vyprávět. V pondělí se možná dočkáte i jejich další zprávy o tom, co se v pátek událo. :-)

Plán na příští týden dám dětem na týdenním úkolu. Na víkend jsem dětem úkoly nezadávala, ať si odpočinou. Prosím, zkuste děti tento týden hodně krmit vitaminy, abychom všichni v pořádku odjeli na naši Expedici Hájenka. :-)

Hezký víkend všem!

Bára Kocianová