Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva 19. (9. - 13. 1. 2017)

16. 1. 2017

 

Vážení rodiče,

celý týden jsme ve všech předmětech opakovali a připravovali se na pololetní písemné práce z ČJ, AJ a matematiky.

Ve vlastivědě jsme se díky domácím úkolům seznámili s národními buditely. Během února nás ještě bude čekat výprava za hlubším poznáváním doby národního obrození. 

V přírodovědě jsme udělali tentokrát kompromis a vydali jsme se na zdravotní procházku na vzduch. Proto vše doženeme tento týden - čeká nás konečně vylučovací a kožní soustava. 

V pátek jsme zhlédly úžasné divadelně-hudební představení v divadle Minor. Hon na Jednorožce měl u všech dětí úspěch a skvěle zachytil atmosféru doby 50. let minulého století. Skvělé představení inspirované skutečným příběhem doplnila závěřečná beseda na téma 50. léta. Děti měly možnost dozvědět se něco o měnové reformě, praktikách státní policie, o procesu s Miladou Horákovou a popřemýšlet celkově o době, kterou nezažily. Představení všem doporučujeme.

Týden 16. - 20. 1.:

Napíšeme pololetní práce a budeme dále pokračovat podle učebnic. 

V pátek nás čeká Emilův asijský den, děti mají rozdělená témata, která si vybrala. Během týdne shromažďují informace o tématu a mají za úkol ho nějakým způsobem zpracovat - plakát, lapbook, prezentace na počítači, pracovní list apod. V pátek budou ostatním své práce představovat. 

Pokud by měl někdo z rodičů zájem nějakým způsobem obohatit náš asijský den - ať už také přednáškou nebo nějak jinak, budeme moc rádi. :-)

Hezký týden všem.

Bára Kocianová