Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva 16. předvánoční týden

21. 12. 2016

Milí rodiče,

dnes (středa 21. 12.) jsme ukončili vyučování v tomto kalendářním roce. Během týdne jsme opakovali vše, co už bychom měli umět. Vymýšleli jsme krátkou reklamu na vybraný kraj ČR. Také jsme se naučili novou anglickou písničku, v matematice jsme luštili matematickou šifru a za odměnu jsme zhlédli vánoční díl Mr. Beana, při kterém jsme opakovali vánoční anglická slovíčka. Připomněli jsme si vánoční biblický příběh o narození Ježíška. A celý týden se nesl v duchu Vánoc a příprav na Vánoce. :-) 

Domácí úkoly na prázdniny mají děti na pracovním listě v červených deskách. Mají za úkol přes prázdniny vylepšit a dokončit vše v deskách z vlastivědy (hlavně oranžové) a přírodovědy. Ve vlastivědě mají děti také za úkol pracovní list z Jihomoravského kraje. Někteří mají resty ve slovníčku na AJ. Všichni si mají přes prázdniny vést deník na pracovní list.

Věřím, že pro vás i vaše děti byl rok 2016 úspěšný a čeká na vás ještě lepší nový rok 2017. Přeji vám pohodu, klid a krásné Vánoce i oslavy nového roku.

Bára Kocianová

Co nás čeká v novém roce (hlavně pro Bruna):

ČJ - přídavná jména tvrdá a přivlastňovací - nově, přídavná jména měkká - opakování a upevňování

M - objem, povrch; rovnice; opakování všeho doposud probraného

AJ - UNIT 3 - My world, pokračujeme dál v lekcích 3A, 3B, 3C

PŘ - vylučovací soustava, opakování předchozích

VLA - Jihomoravský kraj, práce s mapou

VLA - Počátky národního obrození (str. 25 - 27)

Během ledna nás taky budou čekat pololetní práce z ČJ, M a AJ. Termíny prací upřesním, ale předpokládám spíše až v druhé polovině ledna a každý den pouze jednu práci.