Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva 15. (12. - 16. 12. 2016)

16. 12. 2016

 

Vážení rodiče,

 předem chci poděkovat všem, kteří svůj volný čas věnovali návštěvě u nás ve třídě a přišli se pokochat dětskými výtvory a vánočně se naladit. Letos jsme vánoční setkání pojali trochu jinak než v předchozích letech, ale i přesto si myslím, že k vidění toho bylo docela dost. Alespoň některé střípky toho, co jsme pro vás s dětmi připravili jsem vložila do fotogalerie. 

Děti se letos vybičovaly k opravdu vydařeným slohovým výtvorům a završily to vydáním prvního dílu časopisu. Věřím, že postupně se děti naučí časopis i samy poskládat do finální podoby včetně vytisknutí apod. Vidím v tom smysl a děti to bavilo. 

Tento týden jsme se hodně věnovali právě přípravě časopisu a dokončování příprav na výstavu. Ve čtvrtek jsme ještě strávili dvě hodiny v kuchyňce, kde jsme pro vás připravili občerstvení. Nutno říci, že všechno dělaly děti samy! Já jsem jen dávala instrukce a hlídala, aby se nic nepřihodilo. :-) Pomalu se z nich stávají kuchaříčci, redaktoři a jednoduše velcí šikulové. :-) Pochvalte je i vy, jsou opravdu šikovní a mám z nich radost. I když co se týká učení to vždy na sto procent neplatí.

Dohodli jsme se, že do vánočních prázdnin máme tzv. známkové příměří, což znamená, že známkovat nebudu, pokud by ovšem někdo nepracoval tak, jak má, rušíme ho. 

K výuce v tomto týdnu shrnu jen to nejzásadnější:

Napsali jsme test z angličtiny - druhá lekce. Ten, kdo má známku chvalitebnou (2) a horší, by měl podle učebnice ještě procvičovat doma. Sice vše děláme stále dokola, ale je potřeba opakovat i doma. Děti mají k dispozici CD s poslechy v pracovním sešitě, to mohou doma trénovat také. Když za mnou přijdou, vše ráda zkontroluji a probereme to individuálně. Stále platí, že je potřeba trénovat slovíčka nejen před testem, ale průběžně, bez slovíček se o moc dále neposuneme.

Ve vlastivědě (dějepisná část) také napsali opakování. Bylo vidět, že dětem byla blízká témata, která zpracovávala na plakáty a také si zapamatovaly dost o prvních strojích, nicméně většina se nepřipravila na část o Marii Terezii a Josefu II., neříkám, že je to zásadní učivo a je pro mě důležitější, aby se děti orientovaly v základních dějepisných pojmech a dokázaly si historii propojovat se současností apod. Spíše kvůli přestupu na druhý stupeň by bylo pro všechny lepší začít se na dějepis připravovat více systematicky. Chtěla bych od ledna začít také ústní zkoušení formou losování kartiček s otázkami. 

Co nás ještě příští týden čeká:

Týdenní úkol děti nedostanou, případně pouze kratší úkoly ze dne na den. Ve středu pak všem rozdám pracovní listy s úkoly na vánoční prázdniny.

Pondělí - středa bude normální vyučování. Budeme hlavně opakovat a procvičovat probranou látku ve všech předmětech. 

Ústně zkoušet nebudu.

Ve čtvrtek bude vyučování končit v 11:30 a celý den budeme mít vánoční besídku společně ve třídě. Na děti čekají vánoční aktivity, vyrábění, hodnocení celého roku 2016, rozbalování dárečků a pravděpodobně si pustíme nějaký film. Každý má obdarovat malým dárečkem vylosovaného spolužáka/spolužačku a samozřejmě mohou podarovat i další kamarády. Prosím, zkontrolujte, ať na to děti nezapomenou. 

Informace o horách včas dodáme. Termín platí. Účast mi potvrdilo 12 dětí, dvě děti nepojedou a u třech ještě zjišťuji.

Hezký víkend všem!

Bára Kocianová