Jdi na obsah Jdi na menu
 


35. týdenní plán (22. - 26. 5. 2017)

19. 5. 2017

 

Vážení rodiče,

v tomto týdnu proběhlo výběrové testování žáků 5. ročníků, všechny děti dostaly domů své přihlašovací kódy a hesla, abyste si mohli prohlédnout výsledky vašeho dítěte v porovnání s průměrem třídy. Celkové výsledky testování budou k dispozici až kolem 5. června.

Testování poměrně hodně ovlivnilo vyučování během týdne, proto jsem dětem ani nezadávala týdenní úkol. Přesto jsme ale stihli napsat testík z Německa a Rakouska, také jsme písemně zopakovali slovíčka z 5. lekce a děti představily svá vysněná města a to přímo v anglickém jazyce. :-) Vytvořila jsem novou fotogalerii na tomto odkazu http://5aholubove.rajce.idnes.cz/, protože kapacita fotogalerii na těchto stránkách je už téměř vyčerpána. Pokusím se přidat i zvukové nahrávky dětí (není to tak jednoduché, jak jsem si myslela, ale během týdne je dodám). Obsahují gramatické i výslovnostní chyby, ale všechno jsme spolu s dětmi bezprostředně po prezentaci analyzovali. :-) I tak si myslím, že se projekt vydařil a mám z dětí radost.

Příští týden se chystáme na výlet do Valdštejnské jízdárny na výstavu Františka Skály. Jeho tvorbou jsme se inspirovali i při dnešní výtvarné výchově. Vydali jsme se na procházku k řece a cestou si děti dělaly své deníčko-skicáky. Největším zážitkem ovšem bylo smočení nohou ve Vltavě. Myslím, že nám procházka náramně prospěla. :-)

Hezký víkend.

BK

Týdenní plán (22. - 26. 5. 2017)

ČESKÝ JAZYK

Vztahy ve slovní zásobě, orientace v textu, inzerát, vlastní jména s. 126-137

MATEMATIKA

Desetinná čísla s. 80 - 83 Úhel s. 72 – 75. Rovnice II., řešení slovních úloh

ANGLIČTINA

Opakování učiva 5. lekce; History: towns and cities; 6. lekce s. 61 - 64

PŘÍRODOVĚDA

Znečištěná voda a půda s. 68 - 69

VLASTIVĚDA

Z – Evropa – povrch, vodstvo, podnebí

D – Jak se žilo za 1. republiky (ti, kteří neměli); Zánik ČSR + vyhlášení protektorátu

AKCE

23. 5. – Valdštejnská jízdárna – František Skála

26. 5. – odevzdávání čtenářského deníku za 2. pololetí