Jdi na obsah Jdi na menu
 


33. Týdenní plán (9. - 12. 5. 2017)

5. 5. 2017

 

 

Milí rodiče,

v tomto týdnu jsme ve třídě pracovali v komorním obsazení, a tak jsme toho stihli poměrně hodně. :-) Prosím všechny děti, které ve škole nebyly, aby podle předchozího týdenního plánu mrkly alespoň do učebnic, i když s většinou jsem byla v kontaktu. Příští týden normálně navážeme na látku z tohoto týdne. Prosím hlavně o to, aby děti měly v pořádku všechny pomůcky a nově i úhloměr, abychom se nezdržovali. Někteří žáci dostali domů sešity na diktáty s tím, že mají dodělat všechny opravy, které jim chybí. Odůvodnění pravopisu mi stačí ústně, chci jen, aby si děti slova fixovaly správně napaná, ne s chybou.

Chválím děti za splnění předchozího úkolu - práce o živočichovi. Většina prací byla skvělá jak po stránce estetické a kreativní, tak i z hlediska jazyka a obsahu informací. Při prezentacích jsme zažili i úsměvné chvilky, když jsme se dozvěděli, že například irena tyrkysová (při své velikosti kolem třiceti cm) váží 60 - 80 kg. :-) To jen tak pro zasmání. Příště bych jen byla ráda, kdyby se děti poohlédly i po jiných než pouze online zdrojích. To jsme si ale říkali i při prezentacích. Od dětí, které ve škole toto úterý nebyly, očekávám, že práci donesou úterý následující a představí nám ji.

Do sešitu se sovou dostali všichni informaci o tom, že naše škola byla zařazena do výběrového zjišťování výsledků žáků 5. ročníků. Testování bude probíhat ve dnech 16. a 18. 5. během dopoledne. Testy budou z ČJ, M a kombinovaných věd. Toto testování je pro žáky povinné. Ačkoliv nejsem příznivcem takového testování, příští týden si s dětmi ukážeme, jak asi by tento test mohl vypadat.

Přeji vám pěkný sváteční víkend.

BK

ČESKÝ JAZYK

Opakování, vztahy ve slovní zásobě, orientace v textu s. 116-125

MATEMATIKA

Desetinná čísla s. 80 - 83 Úhel s. 72 – 75. Všichni už by měli mít úhloměr.

ANGLIČTINA

There is/there are, can/can´t, 5B, C, D s. 56 – 61

PŘÍRODOVĚDA

Měníme krajinu kolem sebe, Jaký vzduch dýcháme s. 64 - 67

VLASTIVĚDA

Z – kvíz Německo a Rakousko; Evropa (povrch, vodstvo) - úterý 9. 5. dvě hodiny vlastivědy

D – Písemné opakování 1. sv. válka + vztah Čechů a Němců; nově: 1. republika