Jdi na obsah Jdi na menu
 


32. Týdenní plán (2. - 5. 5.)

28. 4. 2017

 

Vážení rodiče,

tento týden jsme poctivě pracovali a doháněli resty z týdne minulého. Věnovali jsme se v ČJ reklamě, druhům zájmen, čtení o oslavách posledního dubnového dne, v M pravděpodobnosti a náhodě, rýsovali jsme síť krychle a z ní sestavili model, házeli jsme mincí a převáděli desetinná čísla na zlomky i naopak.

V angličtině jsme se věnovali předložkám místa, opravným testům, knize The Witches (Čarodějnice) od Roalda Dahla a popisu bytu/domu.

Ve vlastivědě jsme stihli napsat opakování ze Slovenska a Polska a začali jsme se zabývat konečně i Rakouskem, také jsme zjistili, co bylo záminkou pro začátek první světové války a Matouš nám představil svůj dobrovolný domácí úkol o zbraních v této válce. 

Přírodověda byla plná jedů v domácnostech, pracovali jsme ve skupinách a zkoumali jsme příbalové letáky léků a také značky upozorňující na nebezpeční na různých čistících přípravcích. Také jsme se dostali k živelním pohromám, ale musím říct, že tento týden pohroma rozhodně nebyl. :-) Byla jsem s prací a více méně i s chováním všech spokojena. Konzultace by asi byly třeba častěji. :-)

Ve škole bude probíhat sběr papíru od 2. do 5. 5. Přinesený zvážený papír, prosím, ukládejte do přistaveného kontejneru u školy od 7:00 do 17:00 hod. Mně potom děti odevzdají lísteček se jménem a údajem, kolik kg papíru odevzdaly.

Také Vás prosím o přečtení informace pro dojíždějící žáky na hlavní stránce.

Pro rodiče dětí, které chodí do čtenářského klubu pouze připomínám, že v úterý 2. 5. jeden na výstavu Trnkova zahrada. Děti ode mě dostaly informace a přihlášku na akci. Pojedeme z Vraného vlakem ve 14 hod. a vracíme se v 16:30 opět na nádraží. S sebou je třeba mít 120 Kč, svačinu a pití a psací potřeby. 

Přeji Vám hezký prodloužený víkend a přidávám plán na příští týden.

BK

ČESKÝ JAZYK

Reklama, druhy zájmen, diktát, opakování s. 111-123

MATEMATIKA

Pravděpodobnost a náhoda s. 66-69; Desetinná čísla; Úhel s. 72 - 75

ANGLIČTINA

There is/there are, can/can´t, 5B,C,D s. 54 – 59, kniha The Witches (R. Dahl)

PŘÍRODOVĚDA

Nespoutané živly, Měníme krajinu kolem sebe s. 62 - 65

VLASTIVĚDA

Z – kvíz Německo a Rakousko; Evropa (v průběhu týdne nahradíme hodinu z pondělí)

D – 12. 1. sv. válka, vznik ČSR s. 36 – 37 (dokončení)